Nazywam się Radosław Biedermann. Jestem fotografem.

Swoją przygodę z fotografią rozpocząłem wiele lat temu, gdy dostałem na komunię pierwszą „małpkę” oraz niesamowity jak na koniec lat 80 aparat Polaroid 600. Przez wiele lat fotografowałem dla samej zasady robienia zdjęć. Ale moja prawdziwa fascynacja fotografią rozpoczęła się, gdy odkopałem leżącego w szafie Zenita 12XP należącego do mojego taty. W chwili obecnej jestem dumnym posiadaczem pełnoklatkowego Nikona z całą gamą obiektywów, który mimo swoich gabarytów jest praktycznie zawsze przy mnie.

Doświadczenie zdobywałem zaczynając od dokumentowania imprez rodzinnych, co jest chyba oczywistym początkiem. Z biegiem lat zacząłem fotografować w oparciu o intuicję. Z czasem wiedzę poszerzałem, i stale poszerzam zagłębiając się w literaturę o tej dziedzinie. Początkowo skupiałem się na tzw. „zwykłych” ludziach, a z biegiem czasu, coraz częściej dokumentowałem wydarzenia większej rangi, takie jak wesela, śluby czy chrzciny. Fotografowałem wszelkiego rodzaju eventy, koncerty, a przy okazji wyjazdów zagranicznych, staram się budować jak najobszerniejsze portfolio zdjęć podróżniczych. Ostatnio coraz więcej uwagi poświęcam fotografii ślubnej widząc, jak może być ciekawa i twórcza!

Cały czas staram się rozwijać i poznawać nowe techniki, a moja praca poparta jest doświadczeniem i wiedzą którą zdobywam każdego dnia. Jestem otwarty na nowe wyzwania, a projekty których się podejmuję – realizuję z zapałem, pełnym zaangażowaniem. Kolejne nowe zlecenie sprawia, że czuję coraz większą satysfakcję z tego co robię. Fotografia jest nieodłączną częścią mojego życia, jest moją pasją.

Radek

long